Det er klart for de 30. olympiske lekene som holdes i London de neste 16 dagene. Sandvolleyball har vært en OL-gren siden 1996, og Norge har hatt med lag alle fem årene. Norges beste resultat så langt kom i 1996 da Jan Kvalheim og Bjørn Maaseide endte på 7. plass.
I år er det Tarjei Skarlund og Martin Spinnangr som har kvalifisert seg og skal representere Norge. Tarjei spilte sin første World Tour-turnering i 1998, og deltok i OL i Beijing i 2008 sammen med Jørre Kjemperud. Da havnet de på 19. plass. Martin er på sin side OL-debutant, og har spilt i FIVBs Word Tour siden 2007.
I 2008 begynte de to å spille sammen, og har andreplassen i Gland Slam i Stavanger i 2010 som beste resultat. Det er også begge spillernes beste individuelle resultat. I år kom de på tredjeplass i EM-finalen i Haag, årsbeste sett bort fra Continental Cup.
De norske guttenes første kamp i OL spilles i morgen klokken 20.00 britisk tid. Der møter de Ricardo Santos og Pedro Cunha fra Brasil. Ricardo er tidligere OL-vinner, og har vært på pallen i hvert OL siden 2000.
Neste norske kamp spilles deretter på mandag klokken 11.00 britisk tid. Da venter canadiske Binstock/Reader.
For bilder, resultater og program, se her.