NM Regionlag U17 Sandvolleyball 2022

Foto: Halvor Molland

NM Regionlag sandvolleyball 2022

NM Regionlag U17 Sandvolleyball spilles på Randaberg ved Stavanger 1.-3. juli 2022, og Randaberg IL er arrangørklubb.
Arrangør har laget egen facebookside som du finner her.

Ni lag i hver klasse

I årets NM deltar 9 lag i hver klasse, et fra hver av NVBFs konkurransesoner, og to lag fra region Øst.

Slik spilles NM Regionlag

Hvert lag består av seks spillere som konkurrerer parvis mot andre regioner. Kampene spilles nesten som en femsettskamp, og kampen er ferdig dersom stillingen i sett er 4-0 eller 3-1 til ett av lagene. Treneren skal bytte inn nye spillere i hvert sett, slik at alle lagets seks spillere har spilt minst ett av de fire settene. Dersom det står 2-2 i sett etter fire spilte sett, skal det spilles et golden set til 15. poeng. Da kan treneren velge hvilke to spillere som skal spille dette, uavhengig av hvem som har spilt sammen tidligere i kampen.

Spillemåte er beskrevet nærmere i reglementet.

REGLEMENT NM REGIONLAG U17 SANDVOLLEYBALL

Hotellovernatting

Clarion Hotel Energy er hotellet som vi skal bruke under NM Regionlag U17 Sandvolleyball.
Hotellet ligger på Stavanger Forum ved Madla.

Prisane vi har fått er:
Enkeltrom: 810,-
Dobbelrom: 1015,-
Tripperom: 1275,-

Ring telefon 51347800 eller sender mail til cl.energy@choice.no og bruk koden  1128GR022959 ved bestilling.

Kampoppsett og resultatservice

Kampoppsettet ligger i profixio.

Hvordan selve finalen blir organisert, vil vere avhengig av hvilke lag som kommer til finalene då noen lag er avhengig av tidlig hjemreise pga flyavgang.

Regionlagstroppene 2022

Nord

Jenter:

Anna Emilie Jakobsen 2007 Ballklubb Tromsø
Emma Lassesen 2006 Øksil
Magdalena Johanne Steffensen 2007 Øksil
Mathilde Lassesen Lockert 2006 Øksil
Mina Bergset  Robertsen 2006 Ballklubb Tromsø
Vilde Odine  Sandvik 2007 Øksil

Trenar: Susann Larsen

Gutter: 

Oskar Gabrielsen 2007 Øksil
Jens Petter Dalsbø Ellingsen 2006 Ballklubb Tromsø
Mantas Remeikis 2006 Sortland Volleyballklubb
Johannes Lagesen Fagervold 2006 Ballklubb Tromsø
Sebastian Havelin 2006 Sortland Volleyballklubb
Filip Karlsen Klo 2007 Ballklubb Tromsø

Trenar: Robert Larsen

Trøndelag

Jenter:

Erle Østborg Fjerstad 2008 Snåsa Idrettslag
Hanna Østborg Fjerstad 2008 Snåsa Idrettslag
Hanne Sivertvik 2006 Trondheim Sandvolleyballklubb
Isa Ingeborg Sørbakk 2006 Snåsa Idrettslag
Mathilde Andersen 2006 Trondheim Sandvolleyballklubb
Vilde Heimveg 2006 Snåsa Idrettslag

Trener: Kenneth Sivertsvik og Hege Sivertsvik

Gutter:

Chrisander Hynne Lykke 2007 Trondheim Sandvolleyballklubb
Erik Sivertsvik 2007 Trondheim Sandvolleyballklubb
Fredrik  Lundgren 2006 Lierne Idrettslag
Halvor Snøfugl 2006 Verdal Volleyballklubb
Kristian  Stensen 2006 Grong Idrettslag
Sebastian Skogen 2006 Lierne IL

Trenere: Hege Sivertsvik og Kenneth Sivertsvik

Møre og Romsdal

Jenter:

Birte Eline Langvatn Krumsvik 2007 KFUM Volda Volleyball
Camilla Marie Olsson Løkhaug 2007 Sportsklubben Rival
Cathrine Eikeland Hjeltnes 2007 Blindheim Idrettslag
Ella Hoem Førde 2006 Sportsklubben Rival
Embla Berg Nordhaug 2006 Sportsklubben Rival
Hanne Lexerød Hovlid 2007 KFUM Volda Volleyball

Trener: Are Kristofer Hjeltnes

Gutter:

Håvard Bernseter Keilen 2007 KFUM Volda Volleyball
Iver Humberset 2007 KFUM Volda Volleyball
Ola Fløystad Juliebø 2006 Blindheim Idrettslag
Sigurd Vingen Sunde 2006 Sportsklubben Rival
Stefan Dorigato 2007 Sportsklubben Rival
Theodor Ekornes Hopland 2006 Blindheim Idrettslag

Trenere: Steinar Sunde og Håvard Vingen Sunde

Sogn og Fjordane

Jenter:

Mari Hoff Hana 2008 Viksdalen Idrettslag
Sigrid Grepstad Nes 2008 Førde Volleyballklubb
Tilde Magritt Øen 2006 Førde Volleyballklubb
Tiril Smørdal Sørland 2007 Førde Volleyballklubb
Selma Vassdal
Karoline H Helleseth
2006
2007
Gaular IL
Førde volleyball

 

Trener: Martine Viken

Gutar:

Daniel Klopstad 2006 Førde Volleyballklubb
Magnus Johan Bøe 2006 Førde Volleyballklubb
Magnus Valaker Eikeland 2006 Førde Volleyballklubb
Mikal Kalstad 2006 Førde Volleyballklubb
Olav Hoff Hana 2006 Viksdalen Idrettslag
Sigve Nes Råheim 2007 Viksdalen Idrettslag

Trener: Daniel Lira

Hordaland

Jenter:

Emma Rødal 2007 Strand-Ulv
Lilli Aksnes-Øystese 2007 Strand-Ulv
Lone Sofi Silke 2006 Strand-Ulv
Henriette Næss Våge 2006 Strand- Ulv
Siri Aasgard 2006 Strand-Ulv
Sofia Melina Mol 2006 Strandvik

Trener: Martin Østensen

Gutter:

Arne Martin Helland 2006 Sveio
David Eikeland 2007 Strand-Ulv
David Stenberg 2007 Kvernbit
Eirik Skjelnes 2007 Strand-Ulv
Jonas Øye Tangerås 2008 Gneist
Ole Alexander Sveen Kallevik 2006 Sveio

Trenere: Lars Ørjan Tvete og Øivind Stenberg

Jenter:

Trener: Martin Østensen

Gutter:

Trener: Lars Ørjan Tvete

Rogaland

Jenter:

Benedicte Nådland 2006 Sandnes Volleyballklubb
Bertine Skipevåg Tveit 2006 Vindafjord Idrettslag
Ingeborg Klæboe Moland 2006 Vindafjord Idrettslag
Zara Vaigafa 2007 KFUM Stavanger Volleyball
Live  Hellegård 2006 KFUM Stavanger Volleyball
Solveig  Sunde 2006 Austrått Idrettslag

Trener: Tarjei Skarlund

Gutter:

Magnus Hettervik 2006 Hinna Volleyball
Henrik Kaldheim 2006 Torvastad IL
Sebastian Holsvik Pedersen 2006 Hinna Volleyball
Simon Christoffer Hjorthaug 2006 Austrått IL
Martin Horne Mæland 2006 Sandnes VBK
Mathias Lønning 2007 Sandnes VBK

Trener: Edvard Rørtveit Adolfsen

Agder

Jenter:

Linn Elise Rasmussen 2006 KSK
Erle Lønn Foss 2006 KSK
Tale Adine Fosseli 2006 KSK
Ella Othilie Hübert Kaafjord 2006 KSK
Erle Askeland 2006 KSK
Leana Tønnessen 2006 KSK

Trener: Alexandre Peres

Gutter:

Peder Senumstad 2006 KSK
Johannes Ringøen 2007 KSK
Tobias Pedersen 2006 KSK
Børge Undheim 2006 KSK
Eivind Omland 2006 KSK
Andreas E H Kaafjord 2008 KSK

Trener: Rasmus Thorkildsen

Øst rød

Jenter:

Evelina Dalisanskaite 2006 Finstad Sportsklubb
Helene Berild Løseth 2007 Koll, Idrettslaget
Selma Tryggestad Hodne 2006 Koll, Idrettslaget
Valeria Vileid 2006 Koll, Idrettslaget
Magdalene Holden  Viem 2006 Koll IL
Ella Linnea  Nygaard 2006 Oslo Volley

Trener: Janis Dzenis

Gutter:

Conrad Spidsø 2006 Koll, Idrettslaget
Falk Eidså Tjetland 2006 Koll, Idrettslaget
Jakob Bøe Grydeland 2007 Skredderjordet Sandvolleyballklubb
Jonatan Majak  Gundersen 2006 Koll, Idrettslaget
Lars Elias Vihtari Sandstø 2006 Nesodden Volleyballklubb
Nicolas Haagen Skeie 2006 Oslo Volley

Trener: Jon Grydeland

Øst grønn

Jenter:

Hedda Tønnesen Aarflot 2008 Koll, Idrettslaget
Naomi  Birkeland 2006 Stovner Sportsklubb
Louise Erika Taylor Bjerk 2006 Skredderjordet Sandvolleyballklubb
Savrit Kaur 2006 Lier Volleyballklubb
Selma Engesæth Otterdal 2007 Koll, Idrettslaget
Celine Deacon 2006 Oslo Volley

Trener:  Andrea Nerbøvik Persøy

Gutter:

Endre Tvinde 2006 Skarphedin IL
Frithjof Moe Slinning 2006 Tønsberg Volleyballklubb
Jon Haugen 2006 Vikersund
Sebastian Lyngaas Kjemperud 2008 Vikersund
Thomas Roness 2008 Vikersund
Vegar Marki 2006 Idrettslaget Jardar

Trener: Eirik Roness

Streaming

Arrangør Randaberg streamer frå banene, og du finn link til streamingen her

På fredagen er det utfordringar på bane 2 og 3 i forhold til stream, då vi måtte organisere det slik at eit kamera dekker både bane 2 og 3.
Dette skal vere utbetra til laurdag.

Program

Torsdag 30. juni

Lagene ankommer Clarion Hotel Energy
Kl. 20.00-21.30 Middag: Idrettsbuffet
Kl. 21.30 Teknisk møte – hotellet

Fredag 1. juli

Kl. 06.00-08:00 Frokost
Kl. 08:00 – 0830 Avreise til Randaberg
Kl. 09.00 Åpningsseremoni
Kl. 10.00-19.00 Kamper
Kl. 19:30-21.00 Middag på hotellet (Tacobuffet)

Lørdag 2.juli

Kl. 06:45-08:00 Frokost hotellet
Kl. 08.00 og 09.30 Avreise til Randaberg
Kl. 09.00-18.00 Kamper
Kl. 18.00-20.00 Grilling ved sandvolleyballbanene på Randaberg

Søndag 3. juli

Kl. 06:45-08:00 Frokost hotellet
Kl. 09.00-12.00 Kamper
Kl. 12:30 Finaler
Premieseremoni (umiddelbart etter siste finale)

Bilder fra turneringen

Fotograf Ole Andreas Bø frå Randeberg har tatt flotte bilde frå heile meisterskapet, og du finn bileta her.
Hugs å krediter fotograf ved bruk av bileta.

I tillegg har Einar Juliebø, far til ein av deltakarane tatt kamera med seg. Han er hobbyfotograf og tar bilete i ledige stunder. Han deler gjerne bileta med alle. Dersom bileta vert delt vidare eller lagt ut eit stad, krediterast fotografen og tagg ejfoto.no på Instagram.
Du finn bileta her

 

Bildene under er fra mesterskapet som ble arrangert i Oslo i august 2021. Lagbildene er tatt av fotograf Halvor Molland. Øvrige bilder er tatt av fotograf Einar Juliebø.

Nyeste innlegg

Samarbeidspartnere

Cloudnames Mikasport Mizuno Nordic Choice Hotels Norwegian Antidoping Norge
Cloudnames Mikasport Mizuno Nordic Choice Hotels Norwegian Antidoping Norge

Start typing and press Enter to search