NM Regionlag Sandvolleyball 2024

Foto: Halvor Molland

NM Regionlag sandvolleyball 2024

NM Regionlag U17 Sandvolleyball spilles på Randaberg ved Stavanger 28. juni – 30. juni 2024, og Randaberg IL er arrangørklubb.
Arrangør har laget egen facebookside som du finner her.

Ni lag i hver klasse

I årets NM deltar 9 lag i hver klasse, et fra hver av NVBFs konkurransesoner, og to lag fra region Øst.

Slik spilles NM Regionlag

Hvert lag består av seks spillere som konkurrerer parvis mot andre regioner. Kampene spilles som en femsettskamp, og kampen er ferdig når et lag har vunnet 3 sett. Treneren skal bytte inn nye spillere i hvert sett, slik at alle lagets seks spillere har spilt ett av de tre første settene. Dersom det står 2-2 i sett etter fire spilte sett, skal det spilles et golden set til 15. poeng.

Spillemåte er beskrevet nærmere i reglementet.

REGLEMENT NM REGIONLAG U17 SANDVOLLEYBALL

Overnatting

Spillerne skal overnatte på Solborg Folkehøyskole, her er det plass til kun spillere og trenere.

Foreldre/foresatte og andre ivrige supportere kan ta kontakt med hoteller i nærheten. Norges Volleyballforbund har hovedavtale med Thon Hotel.

Kampoppsett og resultatservice

Kampoppsettet finner du her: NM U17 Regionlag SVB 2024 – Profixio

Regionlagstroppene 2024

Nord

Jenter:

NamnÅrKlubb
Johanne Robertsen2009Ballklubb Tromsø
Marta Dovhenko2008Bø volleyballklubb
Nannah Marie Karlsen Klo2009Ballklubb Tromsø
Pernille Lagesen Fagervold2010Ballklubb Tromsø
Signy Johnsen Nordbakken2009Ballklubb Tromsø
Sofie Bertelsen2008Ballklubb Tromsø
Reserve
Erle Dividal Skogstad2011Øverbygd Idrettslag
Johanne Vollan Sundquist2009Ballklubb Tromsø

Trener: Elias Stranbu

Gutter:

NamnÅrKlubb
Adrian The2009Ballklubb Tromsø
Askil Johan Kristoffersen2009Alta Volleyballklubb
Jakob Karesius Tangstad2009Ballklubb Tromsø
Johan Selnes Rønningen2008Bø volleyballklubb
Noel Nikolai Kristoffersen2008Alta Volleyballklubb
Simon Pleym Jonassen2008LofotVolley
Reserve
Gustav Uleberg2010Ballklubb Tromsø
Matthew Koshmak2010Øksil

 

Trenar: Petter Østvik

Trøndelag

Jenter:

NamnÅrKlubb
Agnes Haugen Fretheim2008Trondheim Sandvolleyballklubb
Elisa Wright Skogrand2008Trondheim Sandvolleyballklubb
Linnea Rebekka Breirem2008Mosjøen Volleyballklubb
Martine Haltbrekken Hansen2009Trondheim Sandvolleyballklubb
Tine Hagen2008Oppdal IL Hovedlaget
Zuzanna Wojtkiewicz2010Mosjøen Volleyballklubb
Reserve
Thea Andersen Volden2008Oppdal IL Hovedlaget

Trener: Hege Sivertsvik og Erik Sivertsvik

Gutter:

NamnÅrKlubb
Henrik Løvås Eiken2008Trondheim Sandvolleyballklubb
Iver Hove Lyng2010Trondheim Sandvolleyballklubb
Iver Leivestad Mork2008Trondheim Sandvolleyballklubb
Jacob Emong-Overå2008Trondheim Sandvolleyballklubb
Knut Angus Houge Fløvig2008Trondheim Sandvolleyballklubb
Søren Reker Hadrup2010Trondheim Sandvolleyballklubb
Reserve
Aslak Baasland Endreseth2008Trondheim Sandvolleyballklubb
Sivert Sand Ludvigsen2010Steinkjer Volleyballklubb

 Trener: Siri Line Hove Ås og Hanne Sivertsvik 

Møre og Romsdal

Jenter:

NamnÅrKlubb
Frøya Bernseter Keilen2009KFUM Volda Volleyball
Helene Kile Kolbjørnsen2010KFUM Volda Volleyball
Inga Johanne Maalø Aarseth2009KFUM Volda Volleyball
Ingrid Humberset2009KFUM Volda Volleyball
Mina Strand Aarø2008Blindheim Idrettslag
Thea Folland Sørvik2008IL Grykameratene
Reserve
Amalie Hansen Haugen2008KFUM Volda

Trener: Are Kristofer Hjeltnes og Bernt Humberset

Gutter:

NamnÅrKlubb
Heine Klyve Stokke2009Sportsklubben Rival
Frode Andreas Kile Kolbjørnsen2008KFUM Volda Volleyball
Gabriel Ekornes Hopland2008Blindheim Idrettslag
Lauritz Devold Remvik2009Ålesund Volleyballklubb
Marco Dorigato2010Sportsklubben Rival
Rasmus Straume Dahl2009KFUM Volda Volleyball
Reserve
Balder Krogh Folkestad2009KFUM Volda Volleyball
Isak Arneson Lothe2008KFUM Volda Volleyball
Simon Hoem Førde2009Sportsklubben Rival

Trener: Frode Jûnge og Åge Remvik

Sogn og Fjordane

Jenter:

NamnÅrKlubb
Lisa Kjerstad2008Førde Volleyballklubb
Mari Hoff Hana2008Viksdalen Idrettslag
Katharina Maria Helleseth Midtbø2008Førde Volleyballklubb
Sigrid Grepstad Nes2008Førde Volleyballklubb
Emma Haug2009Førde Volleyballklubb
Maja Sofie Helgås Helleseth2010Førde Volleyballklubb
Reserve
Elise Haug2010Førde Volleyballklubb
Live Kirkebø Aase2009Førde Volleyballklubb

Trener: Eirik Molland

Gutar:

NamnÅrKlubb
Andreas  Borkamo2009Førde Volleyballklubb
Espen Oppedal Iversen2008Viksdalen Idrettslag
Jonatan Jan Janda2008Viksdalen Idrettslag
Sturla Nyhammer Myrhol2008Førde Volleyballklubb
Tobias Farestveit Østerbø2008Førde Volleyballklubb
Vetle Prestegård Igelkjøn2009Førde Volleyballklubb

Reserver vil bli oppdatert.

Trener: Geir Eithun

Hordaland

Jenter:

NamnÅrKlubb
Ariel Stryker-Vassnes2008Rossvoll
Ilyan Ibrahim Hussein Omer2009BSK
Isabel Smørholm2010Strandvik
Iselin Nilsen2009Strand-Ulv
Mina Andvik Vindal2008BSK
Ronja Kirketeig2008Strand-Ulv
Reserve
Madelen Oma

Meida Bosaite

2009

2009

Strandvik

BSK

Trener: Lars Kristian Ekeland

Gutter:

NamnÅrKlubb
Daniel Norheim2009BSK
Eivind Vik Tveit2008Strandvik
Iver Femsteinevik2009Strand-Ulv
Jonas Ø. Tangerås2008BSK
Jonas Valestrand2010Strandvik
Martin A. Aparicio2009Gneist
Reserve
Håvard Vedeler2009Gneist
Sebastian Wedø2008Gneist

Trenere: Torbjørn Milde

Rogaland

Jenter:

NamnÅrKlubb
Hermine Emilie Fossmark2008Randaberg
Johanna Krane2009KFUM Stavanger
Maja Viland Søreng2008Haugesund KFUK-KFUM
Mone Espeskog Halvorsen2009Haugesund KFUK-KFUM
Oda Elise Skarlund2009KFUM Stavanger
Sina Straumstøyl2009KFUM Stavanger
Reserve
Camille Alexa Stinson2008Randaberg
Julia Kloster2008Haugesund KFUK-KFUM

Trenere: Tarjei Skarlund

Gutter:

NamnÅrKlubb
August Bø2008Randaberg Allianse-idrettslag Volleyball
Caspian Skorild Svendsen2009Torvastad Idrettslag
Marcus Alexander Hjorthaug2009Austrått Idrettslag
Martinius Spikkeland2009Austrått Idrettslag
Niels Ensted Madsen2008Hinna Idrettslag Volleyball
Sigurd Hægland Einarsen2009Torvastad Idrettslag
Reserve
Mathias Torbjørnsen Raustein2008Randaberg Allianse-idrettslag Volleyball
Petter Rasmussen Grinde2008HAUGESUND VOLLEYBALLKLUBB KFUK-KFUM

Trener: Tobias Lorentzen 

Agder

Jenter:

NamnÅrKlubb
Linnea Crogh Vestbø2008Kristiansand Sandvolleyballklubb
Linnea Høland Evje2008Kristiansand Sandvolleyballklubb
Malia Kind2009Kristiansand Sandvolleyballklubb
Sina Kittelsen2008Kristiansand Sandvolleyballklubb
Synne Undheim2009Kristiansand Sandvolleyballklubb
Tomine Bjørnestøl Beckmann2008Kristiansand Sandvolleyballklubb
Reserve
Sarah With2008Kristiansand Sandvolleyballklubb
Uma Helena Greipsland2008Kristiansand Sandvolleyballklubb

Trener: Rasmus Thorkildsen

Gutter:

NamnÅrKlubb
Andreas Engelhart Hübert Kaafjord2008Kristiansand Sandvolleyballklubb
Kasper Mulder-Lerdal2008Kristiansand Sandvolleyballklubb
Lars Bakken2008Vegårshei Idrettslag
Ludvig Sødal Ringøen2009Kristiansand Sandvolleyballklubb
Vegard Gauslaa Gunvaldsen2008Kristiansand Sandvolleyballklubb
Øyvind Berge2008Kristiansand Sandvolleyballklubb

Trener: Alexandre Peres

Øst

Jenter:

 

Trenere: Eirik Roness

Jenter:

NamnÅrKlubb
Carmen Fuglset2009Sandefjord Turn & Idrettsforening
Emma Telum2009Idrettslaget Jardar
Hedda Tønnesen Aarflot2008Koll, Idrettslaget
Ine Lefsaker2009Kolberg Volleyballklubb
Jenny Sagmo-Halvorsen2008Koll, Idrettslaget
Maud Helena Larsen2008Oslo Volley
Nora Margrethe Halgunset2008Koll, Idrettslaget
Oda Emilie Høidalen2008Oslo Sandvolleyballklubb
Sanna Majak Gundersen2010Koll, Idrettslaget
Stine Fausk Finholth2009Finstad Sportsklubb
Synne Sølvberg Breivik2008Oslo Sandvolleyballklubb
Veronika Barstad2008Skarphedin IL
Reserve
Anea Behn Evensen2008Moss Volley
Clara Rein-Larsen2008Koll, Idrettslaget
Ida Schi Sylliaas2008Kolbotn Idrettslag
Nora Eliassen Langnes2009Kolbotn Idrettslag
Sarah Leah Nordli Rubin2008Oslo Sandvolleyballklubb
Synne Kaldheim2009Koll, Idrettslaget
Victoria Thorenfeldt Walstad2010Stovner Sportsklubb

Trenere: Eirik Roness 

Gutter:

NamnÅrKlubb
Amund Remme Røstengen2008Oslo Sandvolleyballklubb
Armand Torp Torjussen2008Oslo Sandvolleyballklubb
Eirik Nilsen Fasting2008Koll, Idrettslaget
Emil Godskesen Staurheim2008Skarphedin IL
Henrik Bøe Grydeland2009Oslo Volley
Isak Skjevdal2008Idrettslaget Jardar
Liam Karlsen2009Stovner Sportsklubb
Martin Lind Tollefsen2009Koll, Idrettslaget
Mikael Beckman Dos Santos2008Oslo Sandvolleyballklubb
Oscar Hans Michelsen2008Oslo Sandvolleyballklubb
Thomas Roness2008Vikersund Idrettsforening
Tobias Liaaen Mellemseter2007Koll, Idrettslaget
Reserve
Andreas Thorenfeldt Walstad2008Stovner Sportsklubb
Benjamin Hartmann Isene2008Oslo Sandvolleyballklubb
Cyryl Krzysztof Klich2008Stovner Sportsklubb
Emil Foss Torsæter2009Idrettslaget Jardar
Martin Trengereid2008Skredderjordet Sandvolleyballklubb
Oscar Friestad2008Skredderjordet Sandvolleyballklubb
Simon Alexander Eriksson Berg2008Oslo Sandvolleyballklubb

 

Trenere: Eirik Roness 

Program

Torsdag 27. juni

Lagene ankommer Solborg Folkehøyskole
Kl. 20.00-22.00 Kvelds
Kl. 22.00 Teknisk møte

Fredag 28. juni

Kl. 06.00-08:00 Frokost
Kl. 09:30 Buss til Randaberg fra Stavanger Forum
Kl. 10.00 Åpningsseremoni
Kl. 11.00-19.00 Kamper

Middag serveres på arena

Lørdag 29. juni

Kl. 06:45-08:00 Frokost
Kl. 08.00 og 09.00 Buss til Randaberg fra Stavanger Forum
Kl. 09.00-19.00 Kamper

Middag serveres på arena

Sosial samling om kvelden på Solborg

Søndag 30. juni

Kl. 06:45-08:00 Frokost

Kl. 08.00 og 09.00 Buss til Randaberg fra Stavanger Forum
Kl. 09.00-14.30 Kamper

Premieseremoni (umiddelbart etter siste finale)

Bilder fra turneringen

Arrangør har fotografer som vil ta bilder under mesterskapet.

 

Bilder fra 2023: 

Bildene fra 2023 ligger publisert på Randaberg sin facebookside: HER

Bilder fra 2022: 

Fotograf Ole Andreas Bø: HER

Fotograf Einar Juliebø: HER

Hugs å krediter fotograf ved bruk av bildene

Nyeste innlegg

Start typing and press Enter to search