Trenere og utøvere samlet på Sand i januar.
Sandvolleyballandslagene har nylig gjennomført en felles landslagssamling på Toppvolley Norge på Sand som en del av sesongforberedelsene. Samlingen samlet både utøvere på seniornivå og Morgendagens Olympiere, og la til rette for høy treningskvalitet, faglig samarbeid og fellesskap.
Gjennom samlingen bidro trenere fra de ulike landslagsprogrammene inn i fellesskapet, der hver enkelt brukte sine styrker og sin kompetanse i arbeidet med de ulike lagene. Dette ga utøverne tilgang til flere perspektiver og bidro til et helhetlig og utviklende treningsmiljø på tvers av lag og nivåer.
De nye internatfasilitetene på Rygjatun ga gode rammer for oppholdet. Utøverne hadde egne rom, noe som ga mulighet for restitusjon og privatliv, samtidig som fellesarealene la til rette for sosialt samvær og fellesskapsbygging. Med kort vei til Suldal bad, innendørs sandhall og styrkerom var alle nødvendige fasiliteter lett tilgjengelige og godt tilrettelagt for et godt opphold.
Administrasjonen i forbundet var også representert under samlingen. Blant annet ble en ny spillerhåndbok for landslagsutøvere gjennomgått, med fokus på organisering, roller, ansvar og praktiske rutiner knyttet til landslagsaktivitet.
Ser frem til en ny og spennende oppkjøring
Samlingen på Sand markerte en god start på oppkjøringen mot en ny sesong, og bidro til å styrke både det sportslige og det sosiale fundamentet i landslagsmiljøet. Vi gleder oss til å komme tilbake i starten av februar for et nytt opphold.
Landslagstrener Jetmund Berntsen er glad for å være i gang og hyller de gode fasilitetene på TVN.
– Sesongstart er alltid noe eget, og det er godt å være i gang igjen. Vi ser virkelig frem til en ny og spennende oppkjøring. I fjor hadde vi en fantastisk oppkjøring, og ambisjonen er å gjøre den enda bedre i år. Det er utrolig inspirerende å få jobbe med de nye fasilitetene på TVN. Det nye bygget legger enda bedre til rette for kvalitet i treningsarbeidet, og for første gang kan vi invitere internasjonale lag hit, noe vi gleder oss stort til.
Målet er å gjøre et så godt arbeid som mulig slik at vi er klare til å konkurrere allerede i mars og april. Vi planlegger flere samlinger både på TVN og internasjonalt, hvor også Anders og Christian blir tettere involvert. Det nye bygget gir oss flere felles treffpunkter, og det betyr mye for miljøet. En stor takk til TVN for fantastisk tilrettelegging, sier Jetmund Berntsen.



