Den norske troppen!
Foto: NVBF

Årets NEVZA U19-mesterskap var lagt til det Finske Olympiske sentret i Kuortane, nord i Finland.

De norske spillerne var i forkant av avreisen til Finland samlet i 2 dager i Oslo. Her gjennomførte lagene et par treninger samt treningskamper mot eliteserielaget Oslo Volley (jenter) og 1.divisjonslaget Vestli (gutter).

Her er lagenes resultater:
Jenter: 
Puljespill: 
Fredag: Norge vs Island 3-1 (25-18, 25-21, 20-25, 25-21)
Lørdag: Finland vs Norge 1-3 (25-16, 23-25, 25-21, 25-9)
Semifinale: 
Sverige vs Norge 3-0 (26-24, 25-15, 25-12)
Søndag: Bronsefinale
Norge vs Sverige 1-3 (26-24, 16-25, 18-25, 15-25)

Sluttplassering jenter: 
1. Finland 2. Danmark 3. Sverige 4.Norge 5. England 6. Færøyene 7. Island

Gutter: 
Puljespill: 
Fredag: Norge vs Færøyene 3-1 (25-22, 25-23, 23-25, 25-17)
Lørdag: Finland vs Norge 3-0 (25-18, 25-22, 25-23)
Semifinale: 
Sverige vs Norge 3-0 (25-16,25-21, 25-16)
Søndag: Bronsefinale
Norge vs Danmark 3-1 (25-23, 23-25, 25-23, 25-13)

Sluttplassering gutter:
1. Finland 2. Sverige 3. Norge 4. Danmark 5. Island 6. Færøyene 7. England


Oskar Alve Espeland, Torvastad IL, ble tatt ut på mesterskapets Dream Team.

Her er link til alle resultatene 

Den norske troppen:
Gutter U19: 
Cornelius Hilde Eikeland, Førde VBK
Edvard Rørtveit Adolfsen, Sandnes VBK
Eirik Mjelde Bjelland, TIF Viking
Eivind Øygarden Brekke, Kristiansand SK
Elias Hetland, Sandnes VBK
Henrik Tholo Aasen, IL Strand-Ulv
Johannes Stavnar Sørensen, Tønsberg VBK
Nils Gunnar Ringøen, Kristiansand SK
Ole Jacob Halgunset, Asker SK
Oskar Alve Espeland, Torvastad IL
Samson Andreas Olsen, TIF Viking
Simen Kristiansen Henriksen, Askim VBK

Hovedtrener: Ole Martin Kleivenes
Ass.trener Marcin Gaarden

Jenter U19:
Aleksandra Christine Wright, Koll IL
Birgitte Maaseide, KFUM Stavanger
Dorthea Schrøder Tvinde, Førde VBK
Ella Kristine Skipevåg Tveit, Vindafjord IL
Eiril Jensen Isachsen, Koll IL
Josefine Sørland Øines, Bodø Volley
Julia Søreide Hansen, TIF Viking
Liepa Lavickyte, KFUM Stavanger
Line Rudjord Volden, Sandnes VBK
Maria Åsmul, Sandnes VBK
Martine Aarhus, Vindafjord IL
Terian Kaelo, Strandvik IL

Hovedtrener: Matt van Wezel
Ass.trener: Bjørnar Henriksveen

Hovedleder: Beate Sødal

Samarbeidspartnere

Cloudnames Lerøy Mikasport Mizuno Nordic Choice Hotels Norwegian Frende Forsikring Antidoping Norge Amedia Svane
Cloudnames Lerøy Mikasport Mizuno Nordic Choice Hotels Norwegian Frende Forsikring Antidoping Norge Amedia Svane

Start typing and press Enter to search