Fornøye spillere og stolt trener etter seier i første runde i OL-kvalifiseringen Continental Cup, pulje F.
Foto: Privat

Continental Cup er en ekstra mulighet for nasjoner til å kvalifisere seg til OL i Tokyo. Gjennom 3 runder kjemper nærmere 40 land i Europa om en (1) OL plass.

Første runde ble spilt forrige uke og det var 8 puljer av 4 lag som møtte hverandre på ulike steder i Europa. De norske jentene tok turen til Batumi i Georgia der de var satt i pulje sammen med lag fra Tyrkia, Ungarn og Georgia.

Status etter to dagers spill var 4 seire for Norge. I semifinalene ble begge lag fra Georgia slått 2-0 og i finalen var det lagene fra Tyrkia som måtte se seg slått av de norske spillerne.
Her er link til resultatsiden i Batumi

Med seier i puljen sikret Ingrid, Sunniva, Victoria og Ane Guro videre avansement og er nå ett skritt nærmere en OL-plass for Norge.

Neste runde spilles i mai 2020 og der vil også 2 norske herrelag delta.

Finalerunden spilles 23.-28.juni 2020 i Nederland og vinnere av finalen kvalifisere 1 lag til OL i Tokyo.

Her er oversikt over alle puljene og hvilke lag som er videre til 2.runde sammen med Norge. 

 

Samarbeidspartnere

Cloudnames Mikasport Mizuno Thon Hotels Norwegian Antidoping Norge Aker BP Aker BP
Cloudnames Mikasport Mizuno Thon Hotels Norwegian Antidoping Norge Aker BP Aker BP

Start typing and press Enter to search