Bildøyhallen 6-7. oktober

NVBF/HVBR har den store gleden av å invitere volleyballfamilien til innholdsrike dager i Bildøyhallen.

Vi er så heldige å ha Tore Aleksandersen på besøk, og  han vil gjerne dele sine hemmeligheter med oss også. Tore har tidligere holdt trenerkurs, etterutdanningskurs og deltatt på treninger med lag rundt om i vårt langstrakte land. Denne helgen er han vår, og vi i Hordaland Volleyballregion håper at flest mulig kan bruke sin første helg i høstferien på aktivitene som vi tilbyr.

PROGRAM

LØRDAG6. OktoberSøndag7. oktober
09:00-11:00Felles trening regionlagene09:00-10:30Trening Regionlag Jenter
11:00-13:00ÅPEN TRENING 1. DIV Kvinner/Menn10:30-12:00Trening Regionlag Gutter
13:30-15:00Foredrag: TOPPIDRETTSUTØVER12:00-14:00Foredrag: TAKTIKK & TEKNIKK
15:00-16:30Trening regionlag Gutter14:00-15:30Trening regionlag Jenter
15:00-16:30 ÅPEN TRENING 1. Div Kvinner14:00-15:30ÅPEN TRENING 1. Div Menn
16:30-18:00Trening regionlag Jenter15:30-17:00Trening regionlag Gutter
16:30-18:00ÅPEN TRENING 1. Div Menn15:30-17:00ÅPEN TRENING 1. Div Kvinner

TORE ALEKSANDERSEN

Tore Aleksandersen startet sin trenerkarriere i Aukra på 1990-tallet. I 2001 ble Tore trener for amerikanske Minnesota Chill, der han ble mester med laget. I 2003 ble han trener for tyske Schwerin i Bundesliga. Her fikk Tore stor suksess og ble både tysk mester og seriemester. Han ble i Schwerin fram til 2009, da han returnerte til KFUM Stavanger, og siden UiS Volley i 2010. Samme år ble han hentet tilbake til Schwerin, som han da trente fram til 2013. Samtidig med trenerrollen i Schwerin, var også Tore trener for det finske damelandslaget. Tore ble i 2013 hentet til Impel Wrochlaw i Polen, og har vært hovedtrener for BKS Profi Credit Bielsko-Biala. I dag er Tore hovedtrener for herrelandslaget og har ledet laget til 2 av fire seire i EM kvalifiseringen, noe som gjør at Norge fortsatt har et håp om kvalifisering!

Ønsker du å vite mer om Tores hemmeligheter, så deler ham dem med oss i Boken Teknikk & Taktikk i Volleyball, kan kjøpes hos NVBF.

ÅPEN TRENING FOR 1. DIVSJONSSPILLERE

Vi inviterer alle 1. divisjonsspillere til åpne treninger både lørdag og søndag. Hovedtrener blir Tore Aleksandersen, trenerne er hjertelig velkommen til å delta som hjelpetrenere. Ellers så vil vi oppfordre alle trenere, lagledere og andre spillere til å benytte seg av muligheten til å være tilskuer. Her er det garantert nyttige øvelser, lærdom og mye inspirasjon å ta med seg. 2. divisjonsspillere kan sette seg opp på venteliste om det skulle bli ledige plasser på treningene!

Lørdag 6. oktober

11:00-13:00 Kvinner og Menn: TEMA #01

15:00-16:30 Kvinner: TEMA #02

16:30-18:00 Menn: TEMA #02

Søndag 7. oktober

14:00-15:30 Menn: TEMA #03

15:30-17:00 Kvinner: TEMA #03

TEMA #01

Grunnteknikk: Fingerslag/baggerslag

Angrep: Tilløp – slagarm

TEMA #02

Angrep: Fortsettelse tilløp – slagarm

Feltforsvar: Forflytning og feltforsvarsteknikk

TEMA #03

Mottak: Mottaksteknikk med baggerslag og fingerslag

PRIS KR 150,- Pr. Trening

Samlet pris for tre treningene er KR. 300,-

Du kan stille på de treningene du selv ønsker, eller har mulighet til. Vi anbefaler selvsagt å delta på alle treningene.

BETALING KONTANT ELLER VIPPS

FOREDRAG “TOPPIDRETTSUTØVER”

Hva kreves for å  bli best- Hvordan kan du bli den beste utgaven av deg selv?…alt starter med The Beatles!

Lørdag 6. Oktober kl. 13:30-15:00 Bildøyhallen

Et foredrag som er spesielt rettet mot deg som utøver, men meget nyttig for foreldre, lagledere, klubbledere og selvsagt trenere.

KR. 100,- pr deltaker

Påmelding: Innen få dager vil det komme mer informasjon om påmelding.

FOREDRAG “TAKTIKK & TEKNIKK”

Søndag 7. Oktober kl. 12:00-14:00 Bildøyhallen

Dette foredraget er tilpasset Trener 1 og Trener 2 trenere som ønkser faglig påfyll og vil inngå som etterutdanning. Men det kan selvsagt være av interesse for spillere, trenere, lagledere etc. også.

Alle velkommen!

KR. 250,- pr deltaker

Påmelding: Innen få dager vil det komme mer informasjon om påmelding.

REGIONLAGSTRENINGER

Bruttotroppene til våre regionlag er så heldig og får være en del av denne superhelgen. Tore Aleksandersen starter med en presentasjon og hilser på dere første trening, og om søndagen vil han være med på hele første økt sammen med dere. Dere inviteres også til å delta på foredraget “TOPPIDRETTSUTØVER” husk at her må dere følge påmeldingsinformasjon og melde dere på.

Samarbeidspartnere

Cloudnames Mikasport Mizuno Thon Hotels Norwegian Antidoping Norge Aker BP Aker BP
Cloudnames Mikasport Mizuno Thon Hotels Norwegian Antidoping Norge Aker BP Aker BP

Start typing and press Enter to search