Vi inviterer alle klubber i norsk volleyball til å gjennomføre f.eks. små og store klubbkvelder, treninger, samlinger, arrangementer med fokus på ungt lederskap og involvering av unge kvinnelige ledere, trenere og dommere.
NVBF har støtte fra Lotteri- og stiftelsestilsynet. Midlene ga oss muligheten til å opprette et nettverk av unge kvinnelige ledere og trenere, første kull av Vi leder sammen (2023). Hovedmålet i prosjektet vårt var å finne flere kvinnelige trenere, ledere og dommere i alderen 18-26 år, og at disse vil være aktive i en rolle også i 2028. Nettverket av unge engasjerte ble også større nå i 2024, når nytt kull (jenter og gutter) er i gang med sin utvikling og erfaringsutveksling. Årets kull har støtte fra UNG frivillig fond. Det er mye kunnskap blant ungdom i norsk volleyball og vi er glade for at vårt nettverksarbeid for ungdom/unge voksne er i gang.
Nå håper vi at våre klubber kan bruke oktober og november til litt ekstra satsing på ungdom og jenter under 27 år.
Kriterier for at du kan søke midler
- Klubben må være medlem av NVBF
- Din klubb vil gjennom et eller flere arrangementer bidra i arbeidet for ungt lederskap og involvering av jenter/unge kvinner.
- Midlene benyttes ikke til normal drift av lag og konkurranser/turneringer.
- Klubben må gjennomføre aktiviteten/arrangementet ila november 2024
- Minimum søknadssum er 2000kr
Søknadsfrist
Det er fortløpende søknadsfrist og søknad kan senest mottas 3. november.
Søkere får svar senest 8. november.
Søknadsskjema
Innen du søker, ha dette klart:
- Navn og beskrivelse av arrangement
- Kontaktperson for arrangementet
- Tid og sted
- Målgruppe og antall deltagere
- Budsjett
Budsjett skal vise hvilke kostnader tilskuddet skal dekke
F.eks:
Kostnad kursholder
Kostnad leie av rom/hall
Kostnad bespisning
Kostnad utstyr til gjennomføring
Tips til type arrangement/tiltak:
- Opprette ungdomsteam/utvalg i klubb
- Mentorbesøk. Kvinnelig trener-, dommer- og/eller leder som besøker klubben.
- Klubbtrening med fokus på jenter/unge kvinner
- Sosial kveld med tema ungt lederskap/flere kvinnelige ledere, trenere og/eller dommere.
- Opplæring i styrearbeid – hvordan lykkes med mangfold?
- Trenerkveld med fokus på jenter
- Dommerkveld med fokus på jenter
- Lederkveld med fokus på jenter
- Temakveld for klubben – «Kortene på bordet». Du får tilsendt kort med påstander som klubben/deltagerne tar stilling til. Dette gir kontrete mål og tiltak som klubben kan gjennomføre i fremtiden, for å bevisstgjøre blant annet mangfold.
- Annet
Spørsmål rettes NVBF V/ Irene Sand
[email protected]

















