Lyst til å utvikle deg som trener eller leder?
Vi lanserer lederløype for unge voksne 19-26 år!
En arena for utvikling og muligheter
Er du nysgjerrig på trener- eller lederrollen? Enten du allerede er aktiv i en klubb, eller bare vurderer å engasjere deg, gir denne lederløypa deg en unik mulighet til å bli tryggere i din rolle.
Programmet er åpent for både jenter og gutter – med eller uten funksjonsnedsettelse – og legger vekt på inkludering, erfaringsdeling og personlig utvikling.
Første nettverkssamling under klubb- og trenerkonferansen
Lederløypa har oppstart under klubb- og trenerkonferansen. Her får innsikt og erfaring med NVBF som organisasjon, ulike roller i norsk volleyball, relasjonskompetanse og din egen utvikling som leder.
Du får også delta på felles foredrag og økter i hallen med Giovanni Guidetti, inspirerende workshops med blant andre Kim Renkema, samt et skreddersydd opplegg for unge ledere.
I tillegg bygger du nettverk med andre unge i samme rolle!
Bygger videre på suksess
Initiativet kommer etter flere vellykkede utviklingsprosjekter de siste årene. Utifra erfaringene fra prosjektene Vi leder sammen, Åpen hall og erasmus + prosjektet «We lead volleyball together» har vi nå utviklet en lederløype som vi håper blir et godt utdanningstilbud for denne målgruppen.
Med denne satsingen ønsker NVBF å styrke rekrutteringen av unge ledere og trenere og samtidig sikre en mer bærekraftig og integrert modell.



Ønsker du å melde deg på eller lese mer om lederløypa?
Les mer på vår nettside for lederløypa: Lederløype for unge voksne – Norges Volleyballforbund
Les om Klubb- og trenerkonferansen, den første nettverkssamlingen her: Klubb- og trenerkonferansen 2026 – Norges Volleyballforbund
Har du noen spørsmål? Send en mail til: [email protected]
Foto: Aleksandra Lamberg



