Mol-Sørum slo Polakkene Bryl-Fijalek 2-0 i finalen i Brasil, og tok dermed sin femte turneringsseier på verdensserien!

– Det var fantastisk. Det var så jevnt og de polske spilte så bra. Det var vanskeligere enn noensinne. Utrolig, rett og slett, sier Anders Mol.

– Vi er i en annerledes posisjon nå, for nå forventer folk at vi skal vinne. Vi må bare spille så godt vi kan og vi har hatt en flott turnering her i Itapema. Vi hadde noen problemer i løpet av kampen mot Polen, men vi klarte å vinne til slutt, så jeg er kjempeglad, legger Sørum til.

Svært jevnt andre sett

Og spenningen levde langt forbi 21-grensen. På stillingen 27-26 til Norge fikk Sørum æren av å gi Norge det avgjørende poenget som sikret 2-0-seier.
Finalemotstanderne Fijalek og Bryl tapte sine første sett i årets Itapema Open mot i finaletapet for Mol og Sørum, og måtte nok en gang se seg slått av den norske duoen i en finale.

Se bilder fra kampen her:

https://www.vg.no/sport/i/QowWRQ/mol-og-soerum-vant-storturnering-og-175-000-kroner-i-brasil

Noen mediesaker:

https://www.tv2.no/sport/10617262/

https://www.aftenposten.no/sport/i/Jo7wQ7/Norsk-duo-vant-storturnering-i-Brasil–Fantastisk

https://www.dagbladet.no/sport/vant-storturnering-i-brasil/71094385

Samarbeidspartnere

Cloudnames Mikasport Mizuno Thon Hotels Norwegian Antidoping Norge Aker BP Aker BP
Cloudnames Mikasport Mizuno Thon Hotels Norwegian Antidoping Norge Aker BP Aker BP

Start typing and press Enter to search