Det er satt opp ny “trøndertour” for klubbutvikling.
Kate tilbyr klubbutvikling i uke 4 og/eller 5 i Trøndelag.
Påmelding fortløpende!

Hun skriver til regionen/klubber som allerede har deltatt:
Hei Trøndelagsklubber! ☺
Tenkt, jeg har fått besøke 11 klubber med konseptet på bare 1,5 år, og dere som startet opp allerede i fjor høst har kommet langt opp i «raketten». Det er så moro – og jeg håper dere også har glede av disse kveldene, både på kort og lang sikt. ☺

I min kalender har jeg foreslått uke 4 og uke 5 til neste «Trøndertour». Det er fortsatt helt opp til dere om dere ønsker å bli med, og det er opp til dere om dere ønsker å følge det ordinære klubbutviklingsprogrammet eller om dere har andre behov. Det kan vi snakke nærmere om – men først og fremst ønsker jeg å få vite om det er noen som blir med i løpet av disse to ukene. 

– Kate Sønstebø, klubbveileder Norges Volleyballforbund

Kate kan nås via tlf. eller epost (ved spørsmål om klubbutvikling:
Tlf. 419 33 774
Epost: kate.kvl@online.no  (Ny epostadresse (!))

Klubber/Idrettslag som ikke har startet klubbutvikling, kan melde sin interesse for dette.
Det er først til mølla vedr. førstevalg og andrevalg på datoer.
Påmelding, booking dato(er) sendes til irene.sand@volleyball.no

Klubber som har hatt startmøte, kan i denne uka, booke seg til oppfølgingsmøte.

Klubber som har hatt oppfølgingsmøte på sin startkveld, kan be om andre klubbutviklingskurs (Visjon og Verdi, eller klubbesøk, eller “klubbens styrearbeid i praksis”, mm). Les om klubbutvikling her

Mandag 28. januar Ledig (!)
Tirsdag 29. januar Ledig (!)
Onsdag 30. januar NTNUI – Oppfølging startmøte
Torsdag 31. januar Ledig (!)

Mandag 11. februar Vikåsen Volley – Årsmøte
Tirsdag 12. februar Steinkjer VBK – Verdi/Visjon oppfølging
Onsdag 13. februar Vikåsen Volley (?) – Klubbens Styrearbeid i praksis (?)
Torsdag 14. februar Ledig (!)

«Både som tidligere ansatt i regionsleddet og med mange verv i ulike klubber gjennom et kvart århundre har jeg både sett og følt på utfordringene som ligger i det å drive klubb. Altfor mange klubber baserer den daglige driften på altfor få mennesker, og det er gjerne ikke uvilje som ligger bak; det blir fort bare sånn fordi de som styrer ikke greier å finne tid til verken å lære opp nye eller å finne de som kan gjøre en jobb. Med denne metoden for klubbutvikling er jeg sikker på at flere klubber kan knytte til seg flere ressurspersoner, og at de vil greie å løfte blikket og se litt lenger fram. Jeg har stor tro på at vi i løpet av noen få år vil få flere sterke volleyballklubber rundt om i landet. Jeg tror også at klubbutvikling er veien å gå for at hele organisasjonen skal trekke i samme retning». – veileder: Kate Sønstebø

 

Samarbeidspartnere

Cloudnames Mikasport Mizuno Thon Hotels Norwegian Antidoping Norge Aker BP Aker BP
Cloudnames Mikasport Mizuno Thon Hotels Norwegian Antidoping Norge Aker BP Aker BP

Start typing and press Enter to search