Det er satt opp ny «trøndertour» for klubbutvikling.
Kate tilbyr klubbutvikling i uke 4 og/eller 5 i Trøndelag.
Påmelding fortløpende!

Hun skriver til regionen/klubber som allerede har deltatt:
Hei Trøndelagsklubber! ☺
Tenkt, jeg har fått besøke 11 klubber med konseptet på bare 1,5 år, og dere som startet opp allerede i fjor høst har kommet langt opp i «raketten». Det er så moro – og jeg håper dere også har glede av disse kveldene, både på kort og lang sikt. ☺

I min kalender har jeg foreslått uke 4 og uke 5 til neste «Trøndertour». Det er fortsatt helt opp til dere om dere ønsker å bli med, og det er opp til dere om dere ønsker å følge det ordinære klubbutviklingsprogrammet eller om dere har andre behov. Det kan vi snakke nærmere om – men først og fremst ønsker jeg å få vite om det er noen som blir med i løpet av disse to ukene. 

– Kate Sønstebø, klubbveileder Norges Volleyballforbund

Kate kan nås via tlf. eller epost (ved spørsmål om klubbutvikling:
Tlf. 419 33 774
Epost: [email protected]  (Ny epostadresse (!))

Klubber/Idrettslag som ikke har startet klubbutvikling, kan melde sin interesse for dette.
Det er først til mølla vedr. førstevalg og andrevalg på datoer.
Påmelding, booking dato(er) sendes til [email protected]

Klubber som har hatt startmøte, kan i denne uka, booke seg til oppfølgingsmøte.

Klubber som har hatt oppfølgingsmøte på sin startkveld, kan be om andre klubbutviklingskurs (Visjon og Verdi, eller klubbesøk, eller «klubbens styrearbeid i praksis», mm). Les om klubbutvikling her

Mandag 28. januar Ledig (!)
Tirsdag 29. januar Ledig (!)
Onsdag 30. januar NTNUI – Oppfølging startmøte
Torsdag 31. januar Ledig (!)

Mandag 11. februar Vikåsen Volley – Årsmøte
Tirsdag 12. februar Steinkjer VBK – Verdi/Visjon oppfølging
Onsdag 13. februar Vikåsen Volley (?) – Klubbens Styrearbeid i praksis (?)
Torsdag 14. februar Ledig (!)

«Både som tidligere ansatt i regionsleddet og med mange verv i ulike klubber gjennom et kvart århundre har jeg både sett og følt på utfordringene som ligger i det å drive klubb. Altfor mange klubber baserer den daglige driften på altfor få mennesker, og det er gjerne ikke uvilje som ligger bak; det blir fort bare sånn fordi de som styrer ikke greier å finne tid til verken å lære opp nye eller å finne de som kan gjøre en jobb. Med denne metoden for klubbutvikling er jeg sikker på at flere klubber kan knytte til seg flere ressurspersoner, og at de vil greie å løfte blikket og se litt lenger fram. Jeg har stor tro på at vi i løpet av noen få år vil få flere sterke volleyballklubber rundt om i landet. Jeg tror også at klubbutvikling er veien å gå for at hele organisasjonen skal trekke i samme retning». – veileder: Kate Sønstebø

 

Start typing and press Enter to search