NM Regionlag 2021

Foto: Einar Juliebø

NM Regionlag sandvolleyball 2021

NM Regionlag U17 Sandvolleyball spilles på Koll Arena i Oslo 2.-4. august 2021, og Koll IL er arrangørklubb.

Ni lag i hver klasse

I årets NM deltar 9 lag i hver klasse, et fra hver av NVBFs konkurransesoner, men to lag fra region Øst. Dette ble bestemt grunnet den spesielle situasjonen i vår der spillere fra Oslo ikke har kunnet reise til andre deler av regionen.

Slik spilles NM Regionlag

Hvert lag består av seks spillere som konkurrerer parvis mot andre regioner. Kampene spilles nesten som en femsettskamp, og kampen er ferdig dersom stillingen i sett er 4-0 eller 3-1 til ett av lagene. Treneren skal bytte inn nye spillere i hvert sett, slik at alle lagets seks spillere har spilt minst ett av de fire settene. Dersom det står 2-2 i sett etter fire spilte sett, skal det spilles et Golden sett til 15. poeng. Da kan treneren velge hvilke to spillere som skal spille dette, uavhengig av hvem som har spilt sammen tidligere i kampen.

Kampoppsett og resultatservice

Regionlagstroppene 2021

Nord

Jenter

Frida Ågnes
Camilla Hagen
Mathilde Lassesen Lockert
Tuva Lunde Zachariassen
Julie Lassesen
Emma Lassesen

Trener: Robert Larsen

Gutter:

Markus Hamansen Wallstad
Leander Birkeland
Gustav Vestå
Sigur Lauksund Engamo
Johannes Lagesen Fagervold
Jens Petter Dalsbø Ellingsen

Trener: Håvard Hamansen Wallstad

Trøndelag

Jenter:

Gunnhild Hassel Pedersen
Ane Nerdal
Marie Kvitnes Brækken
Birgitte Svensen Kvien
Judre Zemaityte
Oda Brygfjeld

Trener: Andrea Nerbøvik Persøy

Gutter:

Magnus Vedal
Fredrik Lundgren
Sebastian Skogen
Ruben Hunnestad
Jonas Pepe Otto
Philip Lykke

Trener: Sven Andreas Nygaard

Møre og Romsdal

Jenter:

Embla Berg Nordhaug
Vilte Zavisaite
Cathrine Hjeltnes
Ella Hoem Førde
Solveig Gladsøy Sunde
Ingrid Simonsen Langvatn

Trener: Are Kristofer Hjeltnes

Gutter:

Eskil Engås
Ola Fløystad Juliebø
Sigurd Vingen Sunde
Theodor Hopland
Sebastian Kjemperud

Trenere: Steinar Sunde og Håvard Vingen Sunde

Sogn og Fjordane

Jenter:

Oline Tefre Hoff
Elise Bortne Haveland
Linea Bortne Haveland
Selma Vassdal
Tilde Magritt Øen
Anna Elisa Oppedal Iversen

Trenere: Sara Marie Langvatn Krumsvik og Emilie Byberg

Gutter:

Daniel Klopstad
Magnus Johan Bøe
Bendik Andreas Bøe
Luka Majchrowicz
Elias Vie
Mikal Kalstad

Trener: Daniel Lira

Hordaland

Jenter:

Sofia Melina Mol
Mari Svendsen Fagerlid
Siri Aasgard
Marthe Halwe
Mariell Solberg
Lilli Aksnes-Øystese

Trener: Otelie Tuft

Gutter:

Fredrik Nistad
Espen Vik
Håvard Straumsnes
Mon Mathys
Daniel Sundvor
Emil Olsen

Trener: Grethe Tuft Solberg

Rogaland

Jenter:

Chloé Stinson
Kaja Oline Gilje Langvatn
Bertine Skipevåg Tveit
Vår Ravndal Eikevik
Julia Tennøy
Vera Gjerde

Trener: Elias Vølstad Bogen

Gutter:

Magnus Hettervik
Sebastian Holsvik Pedersen
Jonah Utvik
Mathias Tayawa Remoquin Lønning
Birk Klippen
Simon Hjorthaug

Trener: Svein Ove Utvik

Agder

Jenter:

Lisa Kleivane
Ingrid Marie Ekeland
Erle Lønn Foss
Tale Adine Fosselie
Erle Askeland
Selma Andrine Moum Visnes

Trener: Sondre Haugdal Finne

Gutter:

Børge Undheim
Elias Teodor Reme
Even Stray Aas
Torjus Bjørnestøl Beckmann
Johannes Ringøen
Tobias Kawika Pedersen

Trener: Alexandre Augusto Peres

Øst

Jenter:

Vilde D Hagen
Una K. Nordheim
Mari Grøterud
Nora G. Stenersen
Vilde von Brandis
Ida S. Solvang

Trener: Gunnar von Brandis

Gutter:

Mads Roness
Frithjof Moe Slinning
William Jevne
Endre Tvinde
Thomas Roness
Jonah André Lyngaas Kjemperud

Trener: Eirik Roness

Øst - Oslo

Jenter:

Selma Hodne
Ella Linnea Nygaard
Emma Hedfors
Magdalene Viem
Ellinor Molland
Sara Hjellset

Trener: Janis Dzenis

Gutter:

Falk Eidså Tjetland
Jonathan Gundersen
Conrad Spidsø
Jakob Grydeland
Jakob Ropstad
Torkil Lindås

Trener: Marcelo Penner

Streaming

Kampene fra bane 1 og 4 blir streamet på Youtube på Koll Volley sin kanal.

Onsdag kl 0900. Vi har litt tekniske problemer med streamen på bane 4. Det jobbes med løsning, men foreløpig er det bare stream fra bane 1. Vi beklager dette.

Bilder fra turneringen

Koll legger ut bilder og link til bildemapper på sine Facebooksider.

Nyeste innlegg

Samarbeidspartnere

Cloudnames Lerøy Mikasport Mizuno Nordic Choice Hotels Norwegian Frende Forsikring Antidoping Norge Amedia Svane
Cloudnames Lerøy Mikasport Mizuno Nordic Choice Hotels Norwegian Frende Forsikring Antidoping Norge Amedia Svane

Start typing and press Enter to search