Sunniva Helland-Hansen i angrep mot det polske laget Ceynowa/Lodej, som måtte se seg slått 2-o av de norske jentene!
Foto: FIVB

Den internasjonale sandvolleyballsesongen i gang og 3 norske lag deltar i årets første 4-stjerner turnering!

Etter flere ukers samling på Tenerife for en større norsk gjeng med spillere og trenere er nå 6 spillere og 2 trenere på plass i Doha, Qatar. Her arrangeres turneringen Katara Beach Volleyball Cup 2021 og for første gang er det også turnering for kvinner på programmet i Qatar.

Kvalifiseringsturneringen er i gang og for Ingrid & Sunniva ble det seier i første kamp. Hendrik Mol & Mathias Berntsen møter nå Boermans & De Groot fra Nederland.
Christian Sørum, som i denne turneringen spiller sammen med Svein Solhaug, er direkte kvalifisert til hovedturneringen som starter i morgen, tirsdag.

Kampene kan følges live– finn linker til kampene her: https://www.volleyball.world/en/beachvolleyball/worldtour/2020/1013/schedule#/d20210308

Følg gjengen på Instagram:
Ingrid Lunde: https://www.instagram.com/stories/ingridlundee/2524336514664438553/
Sunniva Helland-Hansen: https://www.instagram.com/sunnivahh/
BeachVolleyVikings: https://www.instagram.com/beachvolleyvikings/
Christian Sørum: https://www.instagram.com/christiansorum/
Hendrik Mol: https://www.instagram.com/hendriknmol/
Mathias Berntsen: https://www.instagram.com/mathiasberntsen96/
Svein Solhaug: https://www.instagram.com/sveinsolhaug/

 

Samarbeidspartnere

Cloudnames Mikasport Mizuno Thon Hotels Norwegian Antidoping Norge Aker BP Aker BP
Cloudnames Mikasport Mizuno Thon Hotels Norwegian Antidoping Norge Aker BP Aker BP

Start typing and press Enter to search